Boris Lorenčič - vabilo na predavanje

Planinsko društvo Fram vabi

na predavanje dobitnika »Zlatega cepina 2006«, Borisa Lorenčiča – Lorija:

»Preko Patagonije, Tibeta in Nepala«

borislorencic-predavanje

v ponedeljek, 11. februarja,
ob 18. uri v kinodvorani gradu Rače

Ne gostimo vsak dan dobitnika najprestižnejše mednarodne alpinistične nagrade. Zato smo toliko bolj veseli, da med nas prihaja znani mariborski alpinist Boris Lorenčič – Lori, član AO Kozjak, ki mu je »Zlati cepin« v navezi z Markom Prezljem uspelo osvojiti na lanski podelitvi in sicer za preplezano novo smer na izredno lep vrh Chomolhari (7326 m), ki leži v Tibetu na meji z Butanom. Za Severozahodni steber sta v močnem vetru potrebovala šest dni vzpona in sestopa.

To izjemno doživetje in izkušnjo nam bo Lori podrobno predstavil v sliki in besedi, zraven tega pa še nekaj njegovih podvigov (Patagonija-Fitz Roy, Nepal-Pathibara).

Lori je alpinist z dolgo »kilometrino« zelo zahtevnih vzponov, tako v slovenskih stenah, kot v tujini (Alpe, Yosemite, Patagonija, Himalaja). Je tudi uspešen športni plezalec in od leta 2004 gorski vodnik z mednarodno licenco.

Obeta se nam izjemen gorniški večer!

borislorencic-predavanje2
VSTOPNINA: 1 EUR (otroci do 10 let brezplačno)

VABLJENI!

Naslednje predavanje v zimi 2008 v organizaciji PD Fram:
3.3.: Leon Vrhovšek: Aljaska