glava4.jpgDomov
Predstavitev društva
Izletniški odsek
Mladinski odsek
Markacijski odsek
Kolesarski odsek
Odsek za varstvo narave
Plezalna šola
Seznam vodnikov
Seznam opreme
Vodniški kotiček
Tabori
Zimska predavanja
Glasilo Planinski odmevi
Glasilo Planinski e-odmev
Fotogalerija

 Statistika
od oktobra 2008
št. obiskov:Boris Lorenčič - vabilo na predavanje

Planinsko društvo Fram vabi

na predavanje dobitnika »Zlatega cepina 2006«, Borisa Lorenčiča – Lorija:

»Preko Patagonije, Tibeta in Nepala« 

borislorencic-predavanje


v ponedeljek, 11. februarja,
ob 18. uri v kinodvorani gradu Rače


Ne gostimo vsak dan dobitnika najprestižnejše mednarodne alpinistične nagrade. Zato smo toliko bolj veseli, da med nas prihaja znani mariborski alpinist Boris Lorenčič – Lori, član AO Kozjak, ki mu je »Zlati cepin« v navezi z Markom Prezljem uspelo osvojiti na lanski podelitvi in sicer za preplezano novo smer na izredno lep vrh Chomolhari (7326 m), ki leži v Tibetu na meji z Butanom. Za Severozahodni steber sta v močnem vetru potrebovala šest dni vzpona in sestopa.

To izjemno doživetje in izkušnjo nam bo Lori podrobno predstavil v sliki in besedi, zraven tega pa še nekaj njegovih podvigov (Patagonija-Fitz Roy, Nepal-Pathibara).

Lori je alpinist z dolgo »kilometrino« zelo zahtevnih vzponov, tako v slovenskih stenah, kot v tujini (Alpe, Yosemite, Patagonija, Himalaja). Je tudi uspešen športni plezalec in od leta 2004 gorski vodnik z mednarodno licenco.

Obeta se nam izjemen gorniški večer!

borislorencic-predavanje2
VSTOPNINA: 1 EUR (otroci do 10 let brezplačno)

VABLJENI!


Naslednje predavanje v zimi 2008 v organizaciji PD Fram:
3.3.: Leon Vrhovšek: Aljaska

 

 

 
PD Fram © 2008