glava1.jpgDomov
Predstavitev društva
Izletniški odsek
Mladinski odsek
Markacijski odsek
Kolesarski odsek
Odsek za varstvo narave
Plezalna šola
Seznam vodnikov
Seznam opreme
Vodniški kotiček
Tabori
Zimska predavanja
Glasilo Planinski odmevi
Glasilo Planinski e-odmev
Fotogalerija

 Statistika
od oktobra 2008
št. obiskov:Opis poti "Jugova pot"

Fram - Ranče - bolnica TBC - Planika - Mariborska koča


Ime poti: Jugova pot
Številka poti pri PZS: 640
Tekoča številka poti: 1
Smer: pot vodi iz Frama skozi vas Ranče, mimo bolnice TBC do Mariborske koče
Začetek: Fram (333 m nadmorske višine)
Konec: Mariborska koča (1080 m nadmorske višine)
Višinska razlika: 747 m
Čas hoje: 3 ure
Dolžina poti: okoli 12 km
Kategorija poti: pot spada v II. kategorijo in jo redno vzdržujemo
Odprtje poti: 23. junij 1972
Zadnje markiranje poti: 2009 (vsaki 2 leti)
Vzdrževalec poti: pot oskrbuje in markira markacijski odsek PD Fram


Opis poti
Za osnovno šolo v Framu gremo desno. Pred mostom po 100 m zavijemo levo ob potoku Framščica po kamionski cesti, ki preide kasneje v kolovoz. Hoja ob potoku traja okoli 20 min, nato skrenemo desno v strmino in v gozd. Kmalu pridemo v vas Ranče. Iz Ranč odidemo v smeri severa do gozda, od koder je lep razgled na del Maribora in na Dravsko polje. Po gozdnem kolovozu preko precej velike jase nadaljujemo po poti še nekaj časa, pri izstopu iz gozda pa v daljavi že opazimo bolnico TBC na Pohorju. Še vedno se rahlo vzpenjamo po livadah in ob njivah dokler ne dosežemo bolnice. Pri bolnici prečkamo cesto, ki vodi iz Hoč na Pohorje in nadaljujemo po gozdni poti. Čez 10 min spet pridemo na cesto, jo čez čas prečkamo in nadaljujemo pot preko travnika. Od tod dalje spet po cesti, dokler ne vidimo smerokaza v desno do koče Planika. Pot nadaljujemo po cesti mimo gostišča Kop, to je po stari cesti, ki je vodila na Bellevue in jo zaključimo na Mariborski koči.

planinski_poti_fram-ruska_k_in_fram_mb_k

Jugova pot (modre pike - na sliki označena zgoraj)
Pot požgane Planice (rdeče pike - na sliki označena spodaj)

 
PD Fram © 2008