glava1.jpgDomov
Predstavitev društva
Izletniški odsek
Mladinski odsek
Markacijski odsek
Kolesarski odsek
Odsek za varstvo narave
Plezalna šola
Seznam vodnikov
Seznam opreme
Vodniški kotiček
Tabori
Zimska predavanja
Glasilo Planinski odmevi
Glasilo Planinski e-odmev
Fotogalerija

 Statistika
od oktobra 2008
št. obiskov:Opis poti "Pot požgane Planice"

Fram - Lepi vrh - Planica - Ruška koča

Ime poti: Pot požgane Planice
Številka poti pri PZS: 641
Tekoča številka poti: 2
Smer: pot vodi iz Frama preko Lepega vrha skozi vas Planica do Ruške koče
Začetek: Fram (333 m nadmorske višine)
Konec: Ruška koča (1250 m nadmorske višine)
Višinska razlika: 917 m
Čas hoje: 3,5 ure
Dolžina poti: okoli 15 km
Kategorija poti: pot spada v II. kategorijo in jo redno vzdržujemo
Odprtje poti: 1. julija 1972
Zadnje markiranje poti: 2009 (vsaki 2 leti)
Vzdrževalec poti: pot oskrbuje in markira markacijski odsek PD Fram

Opis poti
Od osnovne šole krenemo proti vaški cerkvi in za njo zavijemo po kolovozni cesti proti pokopališču Tu preidemo v gozd po poti, ki se strmo vzpenja. Po 10 min. izven gozda prečkamo kamionsko pot in gremo ob vinogradu dalje po kolovozu. Po 300 m krenemo na desno na rob grebena, od koder je lep razgled na Pohorje do Ruške koče, na Donačko goro in Boč. Po kolovozu nadaljujemo po gozdu do križišča kamionskih cest. Od tu naravnost po kamionski poti (10 min stran je pitna voda) pridemo do Lepega vrha. Z Lepega vrha se nam odpre razgled na Šmartno na Pohorju in Ruško kočo. Kolovoz nas 900 m vodi preko jase. Pridemo do ceste, ki vodi iz Frama do vasi Planica. Ta vas je bila požgana 24. 9. 1944. Tu si lahko ogledamo spominsko ploščo in spomenik pri domačiji Uranjek, po domače Beron, v Planici 6 (100 m v levo s ceste).
Vrnemo se nazaj na kamionsko cesto in jo dvakrat prečkamo preden pridemo do domačije Cestnik. Pot nadaljujemo po gozdnih kolovozih in poteh nekako v smeri severa, do ceste, ki vodi iz Hoč in po njej navzgor do odcepa za počitniški dom Zarja. Od tod spet dalje po gozdu in po pol ure, mimo transformatorja, po vrhu - grebenu pridemo do Ruške koče.

planinski_poti_fram-ruska_k_in_fram_mb_k

Jugova pot (modre pike - na sliki označena zgoraj)
Pot požgane Planice (rdeče pike - na sliki označena spodaj)

 
PD Fram © 2008