Dohodnina (2024)
dohodnina_pzs

Vabimo vas, da namenite del dohodnine Planinskemu društvu Fram

Na kratko: 1% vaše dohodnine, ki ga vi ne dobite izplačanega, lahko namenite PD Fram namesto da gre v državno blagajno. Za nas je to eden izmed glavnih virov financiranja in ga bomo zelo veseli. Po novem podpis omogočamo na telefonu z zaslonom na dotik.

Kako oddati:

1. Podpišite obrazec »Nič vas ne stane, če ste dobrodelni.« preko vašega mobilnega telefona, ki ga najdete malo bolj spodaj. To bo najenostavneje, potrebujete le telefon z zaslonom na dotik.
  2. Izpolnite obrazec na edavki.si (Doh-Don) in ga oddate v poštni nabiralnik PD Fram.
  3. Izpolnjen obrazec Doh-Don pošljete po pošti na FURS (naslov: FU Maribor, Titova cesta 10, 2502 Maribor).
  4. Obrazec je možno oddati tudi osebno v pritličju FU Maribor.
  5. Izpolnite obrazec preko spleta na eDavkih (potrebujete digitalni certifikat za prijavo).
  6. Na vašem mobilnem telefonu lahko to uredite preko aplikacije Edavki (Android, IOS).

Podatki društva: Planinsko društvo Fram, davčna številka: 51175282.

Do zdaj se je že skoraj polovica slovenskih državljanov odločila, da del dohodnine namenijo v podporo društvom, ki delujejo v javnem interesu. Vsak državljan, ki je zavezanec za plačilo dohodnine, ima namreč dve možnosti: lahko pusti, da se del njegove dohodnine steče v državno blagajno ali pa jo nameni društvom.

Vljudno vas prosimo, da 1% akontacije svoje dohodnine namenite Planinskemu društvu Fram. Vas to ne stane nič, nam pa pomeni veliko. Hvaležni bomo, če boste izpolnili in podpisali spodnji obrazec. Lahko nam verjamete, da bomo zbrana sredstva porabili veliko bolj gospodarno in koristno, kot jih trenutno troši naša država. Za izpolnitev obrazca ni časovne omejitve.

Veseli bomo, če boste k izpolnjevanju obrazca povabili tudi prijatelje in sorodnike, saj članstvo v društvu ni pogoj za vašo odločitev. Obrazec lahko skopirate. Vnaprej se vam zahvaljujemo za zaupanje in podporo.

Hvala vsem, ki ste se že odločili in hvala vsem, ki se boste odzvali temu vabilu!

Ad 1) Obrazec »Nič vas ne stane, če ste dobrodelni.«
Obrazec je pripravil CNVOS (Center nevladnih organizacij Slovenije), ki zagotavlja anonimnost vaših vnesenih podatkov. Več o varstvu podatkov tukaj.
Ob kliku na "Podpiši in posreduj CNVOS-u" se podatki preverijo. Če niso pravilno vpisani, se ne bo pojavilo polje za podpis.

Ad 2) in Ad 3) Obrazec na edavki.si (Doh-Don)
Obrazec natisnite in ga izpolnite s pisalom. Obrazec najdete tukaj ali s klikom na spodnjo sliko ali na naslovu http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/Dohodnina/Obrazci-FIZICNE_OSEBE/177.pdf

Dohodnina_pdf

Ad 5) Izpolnjevanje preko spleta na portalu edavki.si s certifikatom